Ryanair nastavlja s prilagodbom svoje mreže u Zagrebu te u ljetnom redu letenja 2026. neće prometovati na tri linije. Iako su sve tri linije prometovale prošlog ljeta, a neke su u prometu i ove zime, očito se nisu našle u prioritetima prijevoznika za sljedeću ljetnu sezonu.

Linija između Zagreba i Marseillea uvedena je u ljeto 2024. godine kao sezonska. U ljetnoj sezoni 2025. prometovala je do kraja rujna, s dva leta tjedno. Unatoč solidnoj prisutnosti tijekom dvije uzastopne sezone, linija je ukinuta za ljeto 2026. te se više ne nalazi u prodaji na web stranici prijevoznika.
Linija Zagreb – Frankfurt Hahn trenutačno također prometuje dva puta tjedno. Prema dostupnim informacijama, Ryanair planira ukinuti liniju s početkom ljetnog reda letenja 2026., čime Zagreb ostaje bez direktne veze s zračnom lukom koja se nalazi 100 kilometara od glavne zračne luke u Frankfurtu.
Ryanair trenutno prometuje na liniji Pisa – Zagreb dva puta tjedno, no ni ova linija nije u planu za ljeto 2026. Time će Zagreb ostati bez izravne Ryanair veze s Pisom nakon aktualne zimske sezone.
Iako Ryanair i dalje ostaje najveći niskotarifni prijevoznik u Zagrebu, ove promjene pokazuju da prijevoznik kontinuirano prilagođava mrežu linija prema komercijalnim rezultatima i strateškim prioritetima. Ostaje za vidjeti hoće li dio ukinutih linija biti zamijenjen novim destinacijama ili dodatnim frekvencijama na postojećim linijama iz hrvatske metropole, no baš kao što je spomenuto u prethodnom članku vezanom uz Norwegian, i Ryanair je osjetio slabiju potražnju prema Hrvatskoj u ljetnoj sezoni 2025. godine, osobito jer je ekspanzija ovog prijevoznika u prošloj sezoni bila velika.




Dodaj komentar