NOVOSTI

Povećanje kapaciteta Croatia Airlinesa i prema Dubrovniku

Hrvatski nacionalni avioprijevoznik, kako ranije najavili, povećat će nalet ovog ljeta prema nizu odredišta u Europi iz Zagreba i Splita, o čemu smo ranije pisali, no do povećanja će doći i na linijama iz Zračne luke Dubrovnik.

Photo: Croatian Aviation

U sklopu širenja vlastite mreže destinacija te zamjene postojeće flote novim zrakoplovima tipa A220, Croatia Airlines ovog će ljeta povećati kapacitet iz odnosno prema samom jugu Hrvatske.

Naime, na većem broju sezonskih linija na kojima su ranijih godina prometovali zrakoplovi tipa DashQ400 kapaciteta 76 sjedala, Croatia Airlines ovog ljeta planira koristiti zrakoplove iz Airbus obitelji, kako starije tipa A319 i A320, tako i nove zrakoplove tipa A220. Podsjećamo, ove će godine Croatia Airlines preuzeti čak 6 novih jedinica, no pritom će umiroviti još zrakoplova iz postojeće flote, tipa Q400 te A319.

Dolazak novih zrakoplova kompaniji će omogućiti širenje na tržištu, pa će tako sezonska linija između Dubrovnika i Praga, koja je do sada prometovala tek jednom tjedno, dobiti drugu tjednu rotaciju te time poduplati kapacitet u predstojećoj ljetnoj sezoni, uz A319, na liniji će prometovati i novi zrakoplovi tipa A220.

Uz Prag, najavljeno je i povećanje kapaciteta prema Zurichu, koji će umjesto dosadašnjih četiri, ovog ljeta imati pet tjednih rotacija, također sa zrakoplovima tipa A319 i A220.

Na liniji prema Rimu koja je do sada prometovala sa zrakoplovima tipa DashQ400 Croatia Airlines ovog ljeta planira koristiti A220 (što je duplo povećanje kapaciteta s obzirom na činjenicu da A220 ima kapacitet od 149 sjedala u putničkoj kabini naspram 76 sjedala u zrakoplovima tipa DashQ400).

Prema Munchenu i Parizu iz Dubrovnika Croatia Airlines trenutačno nema promjena, najavljen je jednak broj rotacija kao i prošlog ljeta, s istim tipom zrakoplova, kao što je i slučaj na domaćoj PSO liniji između Osijeka i Dubrovnika koja u ljetnom redu letenja prometuje jednom tjedno.

Dodatan kapacitet Croatia Airlines ponudit će i na liniji prema Ateni koja kreće iz Zagreba no ima zaustavljanje u Dubrovniku. Na ovoj su liniji također prometovali zrakoplovi tipa Q400, no ove će sezone kapacitet biti značajno povećan korištenjem zrakoplova tipa A220.

Na domaćoj liniji između Zagreba i Dubrovnika u prometu će biti do 30 tjednih polazaka, uz sve manje i manje zrakoplova tipa DashQ400 u operacijama, većinu će letova na ovoj liniji odrađivati nove jedinice tipa A220 čime će se i na ovoj liniji značajno povećati kapacitet dostupnih sjedala.

5 komentara

Pritisnite ovdje da bi ostavili komentar